به فروشگاه همراه برتر خوش آمدید

بازی آموزشی طرح اعداد و حروف انگلیسی مدل ماهی
کد محصول: 4486

وضعیت: موجود
185,000تومان125,000تومان

جورچین یا پازل نوعی وسیله سرگرمی است که در آن بازیکن قطعات کوچک بریده شده (معمولاً مقوایی) را در کنار هم می‌چیند تا تصویر اولیه ساخته شود.
البته امروزه پازل‌ها در جنس‌های دیگری همچون چوب، فوم و … نیز موجود می‌باشند.
امروزه تولیدکنندگان پازل‌هایی با قطعات کوچک بسیار زیاد، حتی تا ۲۰۰٬۰۰۰ قطعه نیز می‌سازند.
پازل‌ها می‌توانند به عنوان ابزارهای کمک آموزشی به کار بروند. استفاده از پازلهایی با طرح کشورها یا استانهای آن‌ها در آموزش جغرافیا بسیار مؤثر است. از پازل‌ها برای آموزش حروف و جمله‌سازی به کودکان نوآموز نیز استفاده می‌شود. گفته می‌شود چیدن جورچین یکی از روش‌های مؤثر در کاهش استرس و افسردگی است و در پیشگیری از آلزایمر مؤثر است.

فوائد پازل برای کودکان

 پازل‌ها از جمله اسباب بازی‌های مورد علاقه اکثر کودکان و حتی بزرگسالان است که علاوه بر جنبه سرگرم‌کننده ای آن، برروی رشد کودک تاثیرهایی مثبت و سازنده دارد
پازل، قطعات بریده یا جدا از هم یک تصویر است که با قراردادن آنها در محل خود، تصویر اصلی به دست می‌آید. پازل‌ها، با توجه به نوع آموزش، موضوع، فرم و شکل به صورت‌های گوناگونی ساخته می‌شوند.
به وسیله این بازی ،کودک مفهوم نظم را درک می کند و تفکر منطقی در او ایجاد می شود. حس کنجکاوی کودک را تحریک می کند و او را وادار می سازد تا قوای ذهنی خود را در جهت رسیدن به هدف به کار گیرد.
این بازی به کودک می آموزد که چگونه از راه منطقی به حل مسائل بپردازد.
کودک ،با استفاده از پازل های مکعبی ، مفهوم سطح و حجم و ارتفاع را یاد می گیرد.
پازل از تصویر های سه یا چهار تکه شروع می شود تا عکس های پیچیده تری که بیست و چهار یا سی و شش قطعه را در بر می گیرد،درست می شود.
در عرضه پازل باید توجه داشت که با میزان سن کودک تهیه شود. پازل نباید آنقدر سخت با شد که کودک را ناامید سازد و نه آنقدر راحت که حوصله کودک سر رود ودر او ایجاد خستگی کند بلکه باید کودک را به مبارزه فرا خواند.او پس از کمی تلاش بتواند بر آن فایق آید تا برایش جذاب و شیرین باشد.
دقت داشته باشید که شکست کودک در بازی نباید از سه یا چهار مرتبه بیشتر باشد وگرنه برای شخصیت و سلامتی روانی کودک مضر است.
برای کودکان کوچکتر ابتدا باید از پازل های جا گذاردنی برای آموزش آنها استفاده کرد. چون حتی زمانی که کودک قادر به درک  قسمت های مختلف نیست به وسیله آزمایش و خطا به راحتی می تواند جای واقعی آنها را پیدا کند.

اهداف و فوائد پازل 

موجب پرورش دقت بینایی و حس بساوایی کودک می شود.
تشخیص فرم،اندازه،رنگ، شکل
پرورش قوه ی تکلم و افزایش دامنه واژگان جدید.
موجب پرورش دقت و حافظه کودک می گردد.
کودک یاد می گیرد اجزا هستند که شکل واقعی و اصلی را تشکیل می دهند.
کودک برای کامل کردن مجبور است شکل اصلی را به خاطر بسپرد و جهت خطوط را دنبال کند.مهارت در این کار به یادگیری خواندن و نوشتن کمک می کند.

مشخصات کلی
ابعاد 1.5*19.5*24 سانتی متر
هدف بازی خلاقیت
رده سنی خردسال , کودک
وزن کالا 326 گرم
وزن بسته بندی 380 گرم
قابلیت حرکت ندارد
محتویات بسته 25 تکه پازل چوبی
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×